38. kolo Slovnaft extraligy mužov

04.01.2008 Celý región

HK Aquacity ŠKP Poprad - MHC Martin 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Góly: 16. A. Kroták (Jarolín), 40. Jarolín (Michal Segľa, A. Kroták), 51. Kasík (Kroták), 60. Marcel Haščák (Martin Segľa, Bambúch) - 25. Kolba (Ďatelinka, M. Beran), 28. Mahdalík (L. Říha)
vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: navyše L. Říha (Martin) na 10 min za nešp. správanie
presilovky: 2:1
rozhodovali: Ország, Baluška - Korba, Tvrdoň
1920 divákov

Obaja súperi nastúpili v nekompletných zostavách. Prekvapenie extraligy - mužstvo z Turca pricestovalo síce s jedenásťbodovým náskokom na popradských kamzíkov, ale vo vzájomnej bilancii prehrávajú 1:2. Aj preto sa očakával zaujímavý súboj a rozuzlenie kto na oslabenie v zápase doplatí. Martin zaznamenal v slede tri víťazstvá za sebou, Poprad v ostatných dvoch kolách vonku vôbec nebodoval. Aj napriek skutočnostiam v zostavách, pustili sa rivali do seba s veľkou chuťou. Diváci videli na oboch stranách skvelé zásahy gólmanov aj vďaka rýchlym protiúderom z oboch strán. Lenže, akciám chýbal potrebný pokoj pri zakončovaní, hlavne pokojná hlava pri riešení daktorých priam núkajúcich sa gólových šancí. A tak diváci videli v prvom dejstve iba otvárací gól domáceho kapitána Krotáka po rýchlej akcii, ktorý využil už po minúte vylúčenie Martinčana Dvořáka. Aj v druhom dejstve sa podobal začiatok prvému. Akcií nadostač, ale gól prišiel až na začiatku 25 minúty. Domácemu Korenkovi chýbali do vypršania trestu dve sekundy, keď takmer od modrej sa zaprel do strely martinský obranca Kolba a prestrelili všetko pred ním v prospech vyrovnávajúceho gólu. Súper z Turca vysadol na koňa a jeho hráči znovu jasali z vedúceho gólu Mahdalíka. Poprad znervóznel a pred Šimonovičom bolo miestami až veľmi horúco. V 37. sa zaskvel domáci Ma. Segľa skvelým sólom, no trafil iba Lakosila. Snaha kamzíkov po vyrovnaní bola korunovaná gólovým efektom Jarolína, ktorý vyrovnal v presilovke 12 sekúnd pred sirénou. Záverečné dejstvo sa začalo z oboch strán náporom s nevšedným nasadením súperov. Každý chcel čo najskôr rozhodnúť. V 29 min Jabrocký prehodil Lakosila, potom po priamej strele v blízkosti ho trafil Kroták. Tlak kamzíkov vyústil peknou delovkou Kasíka, ktorý ich znova uviedol do vedenia a v hľadisku zavládla znova pokojná nálada. Diváci videli zdrvujúci tlak svojich miláčikov, ktorému sa hostia sa zúfalo bránili na čele s Lakosilom, ktorý doslova čaroval. Martin hoci sa veľmi snažil, ani v štvrtom vzájomnom zápase Popradčanov nepokoril. Naopak v power play dostal štvrtý gól.

František Hossa, tréner Popradu: "Som spokojný s úvodnou a záverečnou tretinou. Mal som obavy zo zostavy nášho mužstva. Som rád, že hrali aj nevyliečení hráči. A hoci naša hra v daktorých moment nebola podľa našich predstáv, veď okyptený Martin bol veľmi zdatným súperom hrajúci v defenzíve veľmi disciplinovane s nebezpečným protiútokmi, som rád, že sme to napokon zvládli. "
Marián Brusil, asistent trénera Martina: "My sme sa na defenzívnu hru. Popradčania nás však v presilovkách prevyšovali hlavne v prvých dvoch tretinách. Pred poslednou bolo 2:2 a bolo len otázkou, že kto dá gól, ten vyhrá. Možno šťastnejší a lepší bol súper a preto uspel. "

Slovan Bratislava - SkiPark MHK Kežmarok 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 16. Döme (Kropáč), 44. Hujsa (Kuľha), 57. Kapuš (Döme, J. Kováčik), rozhodujúci sam. nájazd premenil Kapuš - 9. Palovčík (Frank, J. Hrubý), 11. Lemešáni (Bednár), 34. Drotár (B. Ihnačák)
vylúčení: 4:10 na 2 min, navyše: Sersen 10 min za napadnutie hlavy a krku, Uram 10 min za nešp. správanie - Frank 10 min za nešp. správanie
rozhodovali: Lauff ml. - Vojtek, Mihajlo
6065 divákov

Slovan, už s doliečeným Uramom, v úvode zápasu svojho súpera zatlačil a z prevahy vyťažil niekoľko sľubných akcií. Avšak hostia, s evidentným mankom v technike a kombinácii, čakali na svoje šance aktívne a tiež párkrát zahrozili až do presilovkového gólu. Po Palovčíkovom pohotovom švihu z uhla prišiel onedlho ďalší úder z kontry štvrtého útoku Kežmarčanov. Tí potom nezmyselnými zákrokmi ponúkli favoritovi sériu početných výhod, ale trafil iba Döme. Slovan v druhej časti pokračoval v načatom, lenže aj rozhodca, konkrétne v záľube v 10-minútové tresty. Ten tretí prekvapujúco udelil Uramovi a domáca striedačka musela improvizovať. Nie to však bol hlavný dôvod, že Slovan prehral aj druhú tretinu. V plejáde šancí nevyužil ani jednu a pri svojom až príliš otvorenom systéme mohol byť rád, že Hovi inkasoval iba raz. Na začiatku tretej časti dostal druhý gól tiež výborne chytajúci Klempa a vzápätí sa ležiac na ľade pozeral, ako Uram svoju parádu zakončil do žŕdky. V obrovskom tlaku domácich hviezdny extraligový krídelník viazal na seba fauly a rozdával tutovkové puky, ale jeho spoluhráči mali zlú mušku. Po tom, ako Hreus netrafil poloprázdnu bránku, tlak Slovana ochabol a hra na desať minút skĺzla do obojstranne podpriemerného baga. Štyri minúty pred koncom však v hre štyroch na štyroch Kapuš využil skvelú spoluprácu Dömeho s Kováčikom. Po ďalšom zákroku na Urama dostal Slovan do vienka presilovku, Kapuš v čistej šanci "zaluftil", šlo sa do predĺženia a následne do nájazdového rozstrelu. V ňom už držiteľ piatich titulov bratislavského klubu ako jediný z osmičky aktérov nezaváhal a zachránil bod pre favorita.

Zdeno Cíger, tréner Slovana: "Bol to ťažký zápas z toho pohľadu, že sme urobili chyby a dostali sme sa do závozu. Súper hral dobre a nedovolil nám vyrovnať, naopak, pridal ďalší gól. Celkovo môžem byť spokojný aj s výkonom hráčov, ktorí nastúpili po pauze a takisto s výsledkom, dôležité je, že sme bodovali. "
Miroslav Ihnačák, tréner Kežmarku: "Mali sme dobrý úvod a podložili sme to aj gólmi. Ale v záver sme urobili viacero inidividuálnych chýb, proti Slovanu treba hrať naplno 60 minút. Je to už piaty zápas, ktorý sme prehrali po nájazdoch. "
Marek Uram, hráč Slovana: "Nebolo to po šiestich týždňoch také, ako som si to predstavoval. Hokej je aj o chybách, ja som ju urobil na začiatku a to ovplyvnilo zápas. Nebol som úplne vo svojej koži, nevyužil som tam aj nejaké šance, ale hádam sa to bude zlepšovať. "

MHk 32 Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Góly: 14. Petran (Marek Hovorka, F. Zúbek) - 7. Kóňa (V. Kútny, P. Poljaček), 13. P. Poljaček (V. Kútny), 22. Hanzal (Húževka), 24. Hanzal (P. Poljaček, Čacho), 53. V. Nemec (A. Kollár, Fatyka)
vylúčení: 9:11 na 2 min, navyše: A. Kollár (Trenčín) 10 min za nešp. správanie
presilovky: 1:2
rozhodovali: Halecký - Orolin, Smrek
850 divákov

MsHK Žilina - HKm Zvolen 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Góly: 12. D. Kusovský - 28. Lipiansky (Juraško, Dlouhý), 38. Krayzel (Lipianský, F. Turek)
vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Kubenko 5+DKZ za napadnutie, L. Čierny 10 min za nešp. správanie, Klouda (všetci Zvolen) 10 min za nešp. správanie
oslabenia: 0:1
rozhodovali: P. Grečko - M. Grečko, Gajan
1808 divákov

HK 36 Skalica - HC Košice 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 14. R. Hartmann (D. Pašek, T. Višňovský), 27. Zálešák (V. Vlk, J. Mikúš), 42. Kocák (Liščák), 56. V. Vlk (Pálffy, Zálešák) - 58. Špelda (Bartánus, Michal Lukáč)
vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Lipovský 10 min za nešp. správanie, Juraj Faith (obaja Košice) 10 min za nešp. správanie
presilovky: 2:0
rozhodovali: Jonák - Kubuš, Brath